Zobacz


Jeżeli chcesz otrzymywać informację o naszych ofertach promocyjnych zapisz się do listy mailingowej:

Twój e-mail:

Dla melomanów

Salonowa Orkiestra Zdrojowa

Dla gości przebywających w Busku-Zdroju organizowane są koncerty Salonowej Orkiestry Zdrojowej. Orkiestra wykonuje rocznie około 90 koncertów na terenie miasta.
Salonowa Orkiestra Zdrojowa występuje w czwartki.Salonowa Orkiestra Zdrojowa z Buska Zdroju bierze także udział w festiwalach muzycznych między innymi w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz odbywającym się cyklicznie w Busku Zdroju oraz innych miejscach województwa świętokrzyskiego.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki im.Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina"

Promowanie i popularyzacja wykonawców reprezentujących szeroko rozumiane „ piosenki z klimatem” to główne przesłanie Festiwalu. Poza częścią konkursową pojawiają się również mistrzowie gatunku z „Krainy łagodności”. Laureat festiwalu otrzymuje statuetkę „Wiecznego wędrowca” – jest to odlana z brązu sylwetka Wojtka Belona

 Międzynarodowe Buskie Spotkania z Folklorem.


Przegląd kapel, śpiewaków i twórczości ludowej odbywa się każdego roku w maju w buskim parku zdrojowym . Biorą w  nim udział kapele wyłonione w eliminacjach w Daleszycach, Jędrzejowie i Nowym Korczynie.  Poza konkursem w tym roku występować będą wykonawcy z Węgier, Ukrainy, Danii, Szwecji, Białorusi, Litwy. Do tradycji imprezy, wpisały się nieformalne występy poszczególnych wykonawców na uroczych alejkach zdrojowych.

Uczestnicy przeglądu finałowego zmagają się w następujących kategoriach: „Zespoły Śpiewacze”, „Zespoły Pieśni i Tańca”, „Soliści Instrumentaliści” i „Soliści Śpiewacy”. Rywalizację ocenia Rada Artystyczna w skład, której wchodzą znani etnografowie, regionaliści, choreografowie, muzycy i redaktorzy,
Laureci Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem  otrzymują m.in. nagrodę Grand Prix imienia Piotra Gana i nagrodaę imienia Heleny Szelestowej. Niektórzy z nagrodzonych zostanją dodatkowo zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. . Tradycyjnymi fundatorami  głównych nagród są Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach,  Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

 żródło: busko.travel

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

to wydarzenie gromadzące polskich i zagranicznych muzyków, dyrygentów i śpiewaków. Impreza rozpoczyna się co roku na początku lata (przełom czerwca i lipca). W programie znajdują się koncerty symfoniczne, kameralne, recitale mistrzowskie, gale operowe, operetkowe, oratoria i koncerty z muzyką lżejszego gatunku. Poświęcony jest pamięci Krystyny Jamroz, operowej śpiewaczki wywodzącej się z Buska-Zdroju. Obecnie koncerty odbywają się nie tylko w Busku, festiwalowych wykonawców goszczą także Gliniany koło Ożarowa, Kurozwęki, Pińczów oraz Wiślica.
 źródło:busko.travel

Lato z Chopinem

to największy i najbardziej prestiżowy festiwal pianistyczny w regionie świętokrzyskim. Jego dyrektorem artystycznym jest profesor Barbara Hesse-Bukowska - światowej sławy pianistka i pedagog. Prowadzącym - Maciej Piotrowski -pianista, profesor UMFC w Warszawie. W uroczej zabytkowej Sali Koncertowej Sanatorium Marconi rozbrzmiewają piękne polonezy, mazurki, ballady, sonaty oraz inne utwory fortepianowe kompozytorów z całego świata. Lato z Chopinem gromadzi nie tylko melomanów z Buska-Zdroju, ale także kuracjuszy z kraju i zagranicy, dla których muzyka staje się ważnym elementem kuracji. Dotychczas w Festiwalu udział wzięli pianiści z 13 krajów m.in. Białorusi, Brazylii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Tajlandii* Polski. Rekordzistkami pod względem liczby występów są Śviese Ćepliauskaite z Litwy oraz Shoko Kusuhara z Japonii uhonorowane przez Towarzystwo Miłośników Buska Srebrną Odznaką TMB za osiągnięcia artystyczne i umiłowanie naszego miasta oraz za promowanie Buska-Zdroju w kraju i zagranicą. Z okazji 200 rocznicy urodzin F. Chopina cały muzyczny świat oddaje pamięć temu wspaniałemu poecie dźwięków. W tegorocznym Lecie z Chopinem po raz pierwszy wystąpią również laureaci konkursów - młodzi pianiści Małej Akademii Chopinowskiej.
Zapraszamy serdecznie do korzystania z koncertów, w których będziecie mieli Państwo okazję poznać nie tylko muzyczne dziedzictwo, które zostawił nam Wielki Rodak Fryderyk Chopin, ale również muzykę innych wspaniałych kompozytorów.
Życzymy Państwu niezapomnianych artystycznych wrażeń.

źródło: Centrum Kulturalno-Oświatowe Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.